Provozováno na realitním systému Realman

Nemovitost v exekuci

Nemovitost v exekuci

Léta se panu A.Z. a paní E.Z. dařilo splácet hypotéku. Pak přišla hospodářská krize, ztráta zaměstnání, rozvod manželství. Během rozvodu se pan a paní nepohodli, splátky za hypotéku neodeslal nikdo. Poté co urovnali vztahy k dětem a manželství bylo rozvedeno, začali řešit majetkové vypořádání.

Nemovitost v exekuci

K jejich překvapení zjistili, že na nemovitosti vázne příkaz k jejímu prodeji exekutorem v dražbě, a sedmiciferná suma, kterou měli bance několik let splácet je splatná celá včetně velmi vysokých sankcí, které rostly každým dnem. Následovalo odstavení účtu, zablokování důchodového spoření. Pokoušeli se marně dohodnout s exekutorem na řešení celé věci. Dozvěděli se, že nemovitost bude nabídnuta v dražbě za 2/3 odhadní ceny a v případě neúspěšného konání v dražbě za cenu nižší. Po odečtení nákladů exekuce a možné ponížení ceny nemovitosti o jednu třetinu by každému z nich nezbyla částka ani na garsonku v sousedním městečku. Čas plynul, exekutor se neměl k zahájení dražby a sankce rostly každým dnem. Pan a paní se pokoušeli nemovitost nabídnout sami, ale exekutor nechtěl svolit k jejímu prodeji bez zdůvodnění.
Nakonec se rozhodli využít nabídky realitní kanceláře, která se spojila přímo s věřitelem prostřednictvím advokáta. Vše se změnilo jak mávnutím kouzelného proutku. Exekutor souhlasil s nabídnutím nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře za plnou cenu, věřitel odpustil nemalou část astronomického penále. Nemovitost během několika týdnů našla nového majitele, který neměl žádný důvod se obávat složit peníze do advokátní úschovy, ze které byly přímo vyplaceny věřiteli a exekutorovi, kteří obratem vystavili potvrzení o bezdlužnosti a uvolnily odstavené účty. Pan A.Z. a paní E.Z. si každý zakoupil vlastní slušný byt.
Připadává výše uvedený příběh jako přeslazená reklamní pohádka? Pevně věříme, že ano.


2019 © ISPP-O, a.s., všechna práva vyhrazena | CookiesRealitní SW Realman